• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • http://www.facebook.com
  • https://www.twitter.com/http://www.facebook.com
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Referanslarımız

Zemin Çivisi

Zemin Çivisi

Zemin Çivisi pasif ankraj, amaç bina zemininin direncini arttırmak olan bir çalışmadır. Derin kazılarda,geçici veya kalıcı iksa yapımında, şevlerin stabilitesinin sağlanmasında ve dayanma yapılarının desteklenmesinde kullanılırlar.

Şevin en üst noktasından başlayıp aşağıya doğru şevin içine delikler açılır. Bu deliklerin çapı, 15 – 16 cm aralığında olup, uzunlukları ise 6 metre il 20 metre arasında değişebilir. Tepeden aşağıya doğru inildikçe kazılan deliğin uzunluğu artar, daha sonra kazılan bu deliğin içine 32’lik demir atılır, bu demire birde hortum bağlanır, bu hortumun işlevi içeriye çimento basılabilmesidir. Demir atıldıktan sonra, önceden sırf çimentodan yapılan harç kullanılan hortum yardımıyla deliğe enjekte edilir, bu işlem bittikten sonra önceden hazırlanmış demir sistemi hasır şeklinde duvarın üstüne örülür, bu demir sisteminde 80’lik demir kullanılır, daha sonra döşenen bu demirin üstüne beton püskürtülür, tekrar demir döşenir, beton atılır, atılan betonun kalınlığı en az 15 cm olmalıdır. İdeal olan ise 20 cm civarında olanıdır, bu şekilde şevden aşağı seviyelere inilmiş olur, delikler arası yatay mesafe 2 metre düşey mesafe ise 1.5 metre civarındadır.

JET GROUT ANKARA , ANKARA JET GROUT , JET GROUT FİRMASI, JET GROUT,FORE KAZIK,FORE KAZIK FİRMASI ANKARA,ANKARA FORE KAZIK FİRMASI,JET GROUT FİYATLARI,FORE KAZIK FİYATLARI,JET GROUT FİRMALARI,FORE KAZIK FİRMALARI,ZEMİN ISLAHI,ZEMİN İYİLEŞTİRME.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret48514
Hava Durumu